Artikel.nl




Editorial Approved Badge

Nederlandse deelnemers Olympische Spelen 2021

De Olympische Zomerspelen 2020 worden zijn vanwege de coronapandemie uitgesteld tot de zomer van 2021. Een record aantal Nederlandse atleten heeft zich weten te kwalificeren voor deze Olympische Spelen van 2020 ( 2021).

Geschreven door Sport Verteller
Gepubliceerd op: 15 juli 2021
2
311
4
Nederland gaat met een record aantal sporters deelnemen aan de Olympische Zomerspelen van Tokio. Hoewel er nog kleine wijzigingen kunnen plaatsvinden met betrekking tot de gekwalificeerde deelnemers is het zeker dat de Nederlandse ploeg uit meer dan 242 deelnemers bestaat. Dit wil zeggen dat de Nederlandse ploeg van Tokio groter is dan de ploeg atleten die deelnam aan de Spelen van Rio de Janeiro in 2016. De afvaardiging in Brazilië was destijds de grootste ooit. In Londen 2012 deden er 178 Nederlandse atleten mee.

Jongste deelnemer
De 16-jarige skateboardster Keet Oldenbeuving is de jongste Nederlandse deelneemster aan de Olympische Spelen in Tokio.

Oudste deelnemer
De 36-jarige sprinter Churandy Martina is de oudste Nederlandse deelnemer aan de Olympische Spelen van 2012. Martina neemt voor de vijfde keer mee aan dit belangrijke sportevenement.

Atletiek
  • Femke Bol (400 meter horden)
  • Nadine Broersen (zevenkamp)
  • Lisanne de Witte (400 meter)
  • Andrea Deelstra (marathon)
  • Sifan Hassan (1.500 meter, 5.000 meter en 10.000 meter)
  • Jill Holterman (marathon)
  • Lieke Klaver (400 meter)
  • Susan Krumins (10.000 meter)
  • Emma Oosterwegel (zevenkamp)
  • Jamile Samuel (100 en 200 meter)
  • Jessica Schilder (kogelstoten)
  • Dafne Schippers (100 en 200 meter)
  • Zoë Sedney (100 meter horden)
  • Irene van der Reijken (steeplechase)
  • Diane van Es (5.000 meter)
  • Marije van Hunenstijn (100 meter)
  • Jorinde van Klinken (discuswerpen)
  • Anouk Vetter (zevenkamp)
  • Nadine Visser (100 meter horden)
  • Liemarvin Bonevacia (400 meter)
  • Pieter Braun (tienkamp)
  • Taymir Burnet (200 meter)
  • Khalid Choukoud (marathon)
  • Jochem Dobber (400 meter)
  • Rutger Koppelaar (polsstokhoogspringen)
  • Abdi Nageeye (marathon)
  • Nick Smidt (400 meter horden)
  • Bart van Nunen (marathon)
  • Tony van Diepen (800 meter)
  • Menno Vloon (polsstokhoogspringen)
  • 4x100 meter (vrouwen)
  • 4x400 meter (vrouwen)
  • 4x100 meter (mannen)
  • 4x400 meter (mannen)
  • 4x400 meter gemengd
  • Badminton
  • Mark Caljouw (enkelspel)
  • Selena Piek (dubbelspel en gemengd dubbelspel)
  • Cheryl Seinen (dubbelspel)
  • Robin Tabeling (gemengd dubbelspel)
  • 3x3 basketbal mannen

Beachvolleybal
  • Madelein Meppelink en Sanne Keizer
  • Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen
  • Katja Stam en Raïsa Schoon
BMX
  • Niek Kimmann
  • Judy Baauw
  • Twan van Gendt
  • Joris Harmsen
  • Laura Smulders
  • Merel Smulders
Boksen
  • Enrico Lacruz (tot 63 kilogram)
  • Nouchka Fontijn (tot 75 kilogram)
Boogschieten
  • Mannen, team en individueel (recurve)
  • Vrouwen, individueel (recurve)
  • Mixed team (recurve)
Gewichtheffen
  • Enzo Kuworge (boven 109 kilogram)
Golf
  • Anne van Dam
Handbal
  • Vrouwenploeg
Hockey
  • Vrouwenploeg
  • Mannenploeg
Judo
  • Sanne Verhagen (-57 kg)
  • Tornike Tsjakadoea (-60 kg)
  • Juul Franssen (-63 kg)
  • Sanne van Dijke (-70 kg)
  • Guusje Steenhuis (-78 kg)
  • Tessie Savelkouls (+78 kg)
  • Frank de Wit (-81 kg)
  • Noël van ’t End (-90 kg)
  • Michael Korrel (-100 kg)
  • Henk Grol (+100 kg)
Kano Slalom
  • Martina Wegman (kajak)
  • Mountainbike
  • Mathieu van der Poel
  • Milan Vader
  • Anne Tauber
  • Anne Terpstra
Openwaterzwemmen
  • Sharon van Rouwendaal (10 kilometer)
  • Ferry Weertman (10 kilometer)
Paardensport
  • Dressuur (team en individueel)
  • Springen (team en individueel)
  • Eventing (individueel)
Roeien
Vrouwen
  • Dubbelvier
  • Lichte dubbeltwee (Ilse Paulis en Marieke Keijser)
  • Vier-zonder (Veronique Meester, Ymkje Clevering, Karolien Florijn en Ellen Hogerwerf)
  • Vrouwen dubbeltwee (Lisa Scheenaard en Roos de Jong)
Mannen
  • Skiff (Amos Keijser)
  • Dubbeltwee (Melvin Twellaar en Stef Broenink)
  • Vier-zonder (Boudewijn Röell, Jan van der Bij, Nelson Ritsema, Sander de Graaf)
  • Dubbelvier (Abe Wiersma, Dirk Uittenbogaard, Koen Metsemakers, Tone Wieten)
  • Holland Acht
  • Twee-zonder (Niki van Sprang en Guillaume Krommenhoek)
Schermen
  • Bas Verwijlen
Schoonspringen
  • Celine van Duijn (10-metertoren)
  • Inge Jansen (3-meterplank)
Skateboarden
  • Candy Jacobs
  • Keet Oldenbeuving
  • Roos Zwetsloot
Taekwondo
  • Reshmie Oogink (+67 kg)
Tafeltennis
  • Britt Eerland
Tennis
  • Kiki Bertens (enkelspel en dubbelspel)
  • Demi Schuurs (dubbelspel met Bertens)
  • Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer (dubbelspel)
  • Robin Haase en Matwé Middelkoop (dubbelspel)

Triatlon
  • Rachel Klamer
  • Maya Kingma
Turnen
  • Vrouwenploeg (landenwedstrijd): Sanne Wevers, Lieke Wevers, Vera van Pol, Eythora Thorsdottir
  • Bart Deurloo (meerkamp)
  • Epke Zonderland (rekstok)
Voetbal
  • Vrouwenploeg
Waterpolo
  • Vrouwenploeg
Wielrennen baan
  • Teamsprint (mannen en vrouwen)
  • Sprint (mannen en vrouwen)
  • Keirin (mannen en vrouwen)
  • Madison (mannen en vrouwen)
  • Omnium (mannen en vrouwen)
Wielrennen weg
  • Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten, Demi Vollering, Marianne Vos (wegwedstrijd vrouwen)
  • Anna van der Breggen, Annemiek van Vleuten (tijdrit vrouwen)
  • Tom Dumoulin, Bauke Mollema, Wilco Kelderman, Dylan van Baarle, Yoeri Havik (wegwedstrijd mannen)
  • Tom Dumoulin (tijdrit mannen)
Windsurfen
  • Lilian de Geus (RS:X)
  • Kiran Badloe (RS:X)
Zeilen
  • Marit Bouwmeester (Laser Radial)
  • Nicholas Heiner (Finn)
  • Afrodite Zegers/Lobke Berkhout (470)
  • Pim van Vugt/Bart Lambriex (49er)
  • Annemiek Bekkering & Annette Duetz (49erFX)
Zwemmen
  • Femke Heemskerk (50 en 100 meter vrije slag)
  • Ranomi Kromowidjojo (50 en 100 meter vrije slag)
  • Kira Toussaint (100 en 200 meter rugslag)
  • Sharon van Rouwendaal (200 meter rugslag)
  • Arno Kamminga (100 en 200 meter schoolslag)
  • Nyls Korstanje (100 meter vlinderslag)
  • Jesse Puts (50 meter vrije slag)
  • Thom de Boer (50 meter vrije slag)
  • Arjan Knipping (400 meter wisselslag)
  • Maaike de Waard (100 meter rugslag)
  • Tes Schouten (100 meter schoolslag)
  • Noortje en Bregje de Brouwer (synchroonzwemmen)
  • Estafetteploeg vrouwen op 4x100 meter
  • Estafetteploeg gemengd op 4x100 meter wisselslag
  • Estafetteploeg vrouwen 4x100 meter wisselslag
2
Geschreven door Sport Verteller
Gepubliceerd op: 15 juli 2021
2
311
4

Comments

  • 15 juli
  • 1
Wat een lijst, heel impressionant.
1
  • 15 juli
  • 0
Wist niet dat er zoveel waren. Benieuwd naar hoeveel we er gaan binnen halen.
0

Recente en relevant artikelen