Diamond Painting is tegenwoordig niet meer weg te denken in hobby wereld. Vele mensen maken de mooiste creaties hiermee.
Zelf maakte ik al vele 'schilderijen' met deze diamond painting steentjes. Voor de meeste die ik gemaakt heb, gebruikte ik vierkante steentjes. Persoonlijk vind ik dat prettiger werken. Door vierkante steentjes te gebruiken, voorkom je dat er open ruimtes zitten tussen de steentjes.
Met een speciaal pennetje pak je de steentjes op. Hiervoor maak je gebruik van een soort wax die je in de punt van dat pennetje doet. Dit is bij de 'schilderij' pakketten altijd meegeleverd.
Ik wilde echter wel weer eens iets anders proberen en via een kennis ontdekte ik de 'ecoshape' figuren. Dat zijn een soort papier maché figuren die verkrijgbaar zijn in verschillende modellen. Op mijn zoektocht, kwam ik een Jack Russell figuur tegen. Zelf heb ik zo'n hond, genaamd Joep, en het leek me echt super leuk om hem na te maken.
Ik bestelde dit 'ecoshape' model en berekende hoeveel diamond painting steentjes ik ongeveer nodig zou hebben. Dat waren er uiteindelijk zo'n 19.000! Daarnaast had ik natuurlijk lijm nodig en daar gebruikte ik een 'memory-lijm' voor. Dit is een lijm die plakkerig blijft. Hierdoor kun je dus een stuk insmeren en vervolgens de steentjes gaan plakken.
Ik bestelde overigens ronde diamond steentjes, want je kunt met vierkante steentjes geen mooie ronde vormen maken.
Voordat ik begon met het beplakken, verfde ik eerst het 'ecoshape' model wit met krijtverf. Mijn hond is namelijk voornamelijk wit van kleur en anders zou je het bruine van het 'ecoshape' model teveel zien. Daarna tekende ik de contouren van zijn hoofd op het model en begon ik met plakken.
Hieronder zal ik met een paar foto's laten zien hoe dit proces ging.

Dit is de basis. Een bruin 'ecoshape' figuur.

Hier is hij inmiddels wit geverfd met krijtverf.

Hier zie je dat ik begonnen ben met zijn hoofdje. Dit was het meest herkenbare aan hem.

Het eindresultaat!
Het is ontzettend leuk om te doen en doordat er vele modellen leverbaar zijn, is er voor iedereen wel wat wils.
Dit is mijn eerste artikel voor Artikel.nl en ik ben heel benieuwd wat jullie ervan vinden.
Bovenstaande foto's zijn vanzelfsprekend door mijzelf gemaakt.
Comments
- 10 juli
- Hide replies (1)
1- 22 aug
1- 6 juli
- Hide replies (1)
1- 22 aug
0- 30 juni
- Hide replies (1)
1- 22 aug
0- 28 juni
- Hide replies (1)
1- 22 aug
0- 19 juni
- Hide replies (1)
1- 21 juni
0